Kolay ve hızlı araç kiralama ve hava alanı transferi  0549 459 01 60 - 0546 850 19 94


 

Kiralama Koşulları

EHLİYET VE YAŞ

Kiracının kira sözleşmesi sırasında Ekonomik ve Orta Sınıf araçlar için 24 yaş ve en az 3 yıl, Lüks Araçlar için en az  28 yaş ve 5 yıllık yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir.

KİRALAMA SÜRESİ

Orta sınıf araçlar en az 2 GÜN kiraya verilir. Lüks Araç Kiralama'lar TEK GÜN Şoförlü kiralama yapılır. Uzun dönem 3 Yıla kadar Filo kiralama yapılabilir.

FİYATLAR

Fiyatlara yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahildir. % 18 KDV (katma değer vergisi) dahil değildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir. Kredi kartı gecerlidir.

ÖDEME

Kiralama anında toplam kira bedeli tahsil edilir. Gecikme halinde her ek saat için uygulanan ücretin 1/3 'ü alınır . Toplam 5 saati geçen gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır.

SİGORTA

Tokat oto kiralama kiraya vereceği araçları Karayolları Trafik Kanunu uyarınca 'Mecburi Mali Mesuliyet Sigortası ile sigortalanmıştır. Araç Full Kaskoludur. Kiralanan araça ve/veya üçüncü şahıslarda meydana gelen hasar ve zararların karşılığı olarak ödenmesi gereken bedel ve tazminatların sigorta poliçe limitlerini aşması halinde veya sigorta kapsamı dışında kalması durumunda doğacak farkı, kiracı ödemeyi peşinen kabul ve taahhüt eder. Bu husus mahkeme kararı ile hüküm altına alındığı takdirde yine kiracı limiti aşan kısımları ilamdaki faiz uygulaması ile birlikte kiralayana ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Sigorta Kapsamı Dışında Olan Haller:

 Aşağıda açıklanan haller sigorta teminatı dışında olup, bu tür durumlarda olabilecek maddi ve manevi zarar ve ziyanı kiracı, kiralayana ödemeyi beyan ve taahhüt eder. 

a-) Taşıtı kullanan kişinin ehliyetsiz olması halinde,

b-) Taşıtı kullanan ehliyet sahibi kişinin alkollü olması, uyuşturucu veya benzeri maddeleri kullanması halinde,

c-) Kullanıcı dikkatsizliğinden ve kötü kullanımından dolayı kiralanan taşıtın motorun yanması halinde,

d-) Kaza raporu alınmamış ve periyodik bakımlarda ortaya tüm alt vuruklardan meydana gelen egsozst, katalizör, kartel patlaması vs. durumunda,

e-) Döşeme ve diğer aksamlara zarar verilmesi, teslim edilen radyo - teyp, stepne, avadanlık vb. gibi aksesuarların (cam, far,jant kapağı vb) kaybı çalınması ve kullanılmayacak duruma gelmesi hallerinde.

2-) Kiralanan aracın Pert Total Hale gelmesi durumunda sigortanın belirlediği araç değerinden sigortanın ödeyeceği pert total bedeli düşüldükten sonra kalan kısmı Kiracı Kiralayana ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

3-) Kiracı, herhangi bir şekilde meydana gelen kaza, çalınma ve gasp gibi durumlarda en kısa zamanda konu hakkında kiralyana bilgi verecek ve aşağıda belirtilen önlem ve işlemleri yerine getirecektir.

4-) Kaza, çalıntı veya gasp evraklarının temin ve teslim edilememesinden ötürü doğacak maddi ve manevi sorumluluklar ile her türlü zarar ve ziyanı karşılamayı kiracı kabul ve taahhüt eder.

a-) Kiracı her ne şekilde olursa olsun hasarlı araca müdahele etmeyecek,

b-) Taşıt yerinden oynatılmadan en yakın Polis ve Jandarma merkezine başvurularak, kaza tespit tutanağı ile birlikte kaza ve alkol raporlarını almak

c-) Taşıt ve/veya kazaya karışan fotoğraflarını çektirmek,

d-) Olaya karışan diğer taşıtların sürücülerinin adları, adresleri, sürücü belgesi, Ruhsat fotokopisi, İhtiyari Trafik ve Kasko sigortalarını sağlayan şirketin adı ve poliçe numaralarını temin etmek,

e-) Yukarıda belirtilen kaza ile ilgili evrakı olayın meydana geldiği tarihten itibaren en geç 1 (bir) gün içerisinde Kiralayana teslim etmek,

f-) Çalınma veya gasp halinde, durumu tevsik eden zabıt, bildirim ve sair evrakı ve Kiralayan tarafından talep edilen diğer evrakı olayın meydana geldiği tarihten itibaren Kiralayana en geç 1 gün içinde teslim etmek zorundadır.

TESLİM BIRAKMA

Yağmur Oto kiralama'nın (Tokat) bulunduğu yerlerde teslim bırakma ücretsizdir.

TRAFİK CEZALARI

Trafik cezaları müşteriye aittir. Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kira süresine dahil edilir. Kiralayan Cezaya itiraz etmeyi ister ise önce ceza tutarını Yağmur Oto kiralama'ya ödeyip sonra itiraz etmeyi kabul eder. Yağmur Oto kiralama zorunlu durumlarda önceden haber vermeksizin bu koşulları ve bilgileri, rezervasyonda belirtilen araç türünü değiştirebilir. Araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz.

Bugün 8

Dün 16

Bu Hafta 24

Bu Ay 578

Toplam 42090


© 2010 Yağmur Araç Kiralama Adres: Karşıyaka Mah. Çarşamba Pazarı içi Mega Yapı koop Altı no:5, 60100 Tokat / Tel: 0546 850 19 94